LICHEŃ + WILNO 8 DNI

 

PROGRAM: LICHEŃ + WILNO

 

wilnoDZIEŃ 1:

W godzinach rannych wyjazd uczestników poprzez Konin. Przyjazd do Lichenia. W Licheniu zobaczymy neogotycki kościół parafialny św. Doroty, dzwonnicę, kościół MB Częstochowskiej oraz bazylikę (kontrowensyjną, gigantyczną konstrukcję, która powoli nabiera ostatecznego kształtu. Ma być ona największym kościołem w Polsce i jedenastym co do wielkości na świecie). Następnie przejazd do miejsca zakwaterowania w okolicy Włocławka.

Obiadokolacja i nocleg.


DZIEŃ 2:

Śniadanie, przejazd na Litwę do miejsca zakwaterowania w okolicy Wilna. Zapoznanie się z bazą noclegową, obiadokolacja, nocleg.


DZIEŃ 3-6:

Wypoczynek oraz udział w wycieczkach fakultatywnych:

    Zwiedzanie Wilna: Kaplica Matki Boskiej Ostrobramskiej, Kościół Św. Teresy, Cerkiew Św. Ducha, Klasztor Bazylianów, Uniwersytet fundowany przez króla Stefana Batorego, Kościół Św. Jana, Kościół Św. Ducha, Góra Trzech Krzyży zaprojektowana przez Antoniego Wiwulskiego. Następnie nawiedzenie Cmentarza na Rossie, gdzie oprócz grobu matki Marszałka Józefa Piłsudskiego i Jego serca, znajdują się liczne groby obywateli zasłużonych dla miasta i Polski oraz groby żołnierzy Armii Krajowej. Czas wolny – spacer po ulicach i zaułkach miasta.

    Zwiedzanie Wilna ciąg dalszy m. in. Katedra z kaplicą Św. Kazimierza i grobami królewskimi, Kościół Św. Piotra i Pawła, cmentarz na Antokolu, Kościół Św. Anny i Bernardynów, pomnik Adama Mickiewicza oraz bazar Wileński.


DZIEŃ 7:

Po śniadaniu wykwaterowanie i wyjazd do kraju. Przejazd do św. Lipki k/Kętrzyna. Program duszpasterski, a następnie przejazd do miejsca zakwaterowania w okolicach Warszawy na gorący posiłek i nocleg.


DZIEŃ 8:

Śniadanie, wyjazd w drogę powrotną do kraju. Zakończenie imprezy.

ŚWIĘTA LIPKA to niewielka miejscowość w okolicy Kętrzyna słynąca z sanktuarium maryjnego. Kościół oraz klasztor Jezuitów stanowią zarazem jeden z najcenniejszych zespołów barokowych w kraju.


Według legendy figurkę Matki Boskiej umieścił na lipie skazaniec jako wotum za uniewinniający wyrok. Wkrótce miejsce zaczęło słynąć z cudów. Od XV w. ściągały tu pielgrzymki. Od 1525 r. w protestanckich Prusach Książęcych zakazano kultu, ale pielgrzymi przybywali potajemnie. W 1618 r. Tereny kupił Zygmunt III Waza i postawił kapliczkę, na miejscu której w II pol. XVII w. wzniesiono barokowy kościół, krużganki i dom zakonny.

ŚWIADCZENIA:


    7 noclegów w hotelach klasy turystycznej,

    7 śniadań kontynentalnych i 7 obiadokolacji.

    Pierwszy posiłek: obiadokolacja w pierwszym dniu imprezy. Ostatni posiłek: śniadanie w ostatnim dniu imprezy.

    zwiedzanie z pilotem według załączonego programu,

    przejazd busem,

    ubezpieczenie uczestników Kl + NNW + bagaż,

    ubezpieczenie OC Biura Podróży.


Informacje dodatkowe:

Cena nie obejmuje płatnych wstępów do zwiedzanych obiektów. Proponowany program jest programem ramowym. Istnieje możliwość zmiany istniejącego programu jak i rodzaju świadczeń.

Zastrzegamy sobie prawo do zmiany kolejności zwiedzania,

a także w przypadku okoliczności losowych rezygnacji z wybranych punktów programu.


Życzymy miłej podróży !!!

Download this file (WARUNKI UCZESTNICTWA.pdf)  WARUNKI UCZESTNICTWA.pdf

 • FATIMA 15 DNI

  Dalej
 • PRAGA – ALTÖTTING – WIEDEŃ 4 DNI

  Dalej
 • KRAKÓW – ZAKOPANE 2 DNI

  Dalej
 • LICHEŃ + WILNO 8 DNI

  Dalej
 • LOURDES I LA SALETTE

  Dalej
 • LOURDES I LA SALETTE 2

  Dalej
 • MEDJUGORIE 8 DNI

  Dalej
 • MEDJUGORIE-DUBROWNIK 7 DNI

  Dalej
 • WŁOCHY - ŚLADAMI JANA PAWŁA II 8DNI

  Dalej
 • WŁOCHY 14DNI

  Dalej
Biuro Podróży Akm

Stanisław i Maciej Kasprzak Sp.J.
Plac Św. Sebastiana 28-30/1, Opole

NEWSLETTER