Wycieczka do Szwajcarii i Francji ( CH/F )

szwajcaria
Genewa - Lozanna - Montreux - Chamonix - Berno - Lucerna - Zurich - Rapperswill - wodospady na Renie

Pierwszy dzień :

zbiórka uczestników i wyjazd z Polski.

Drugi dzień :

przyjazd do Lozanny - uroczego miasta , pięknie położonego nad Jeziorem Genewskim.Zwiedzanie okazałej gotyckiej katedry , spacer po centrum miasta - ratusz , Place de la Palud - czas wolny.Przejazd do Genewy - europejskiej stolicy Narodów Zjednoczonych , katedra św. Piotra , wyspa Rousseau , siedziba władz miejskich , arsenał , spacer do najwyższej na świecie fontanny - Jet d’Eau , rejs statkiem po Jeziorze Genewskim.Przejazd do hotelu w okolicach Genewy , zakwaterowanie , nocleg.

Trzeci dzień :

przejazd do Chamonix - centrum alpinizmu francuskiego.Wjazd koleją zębatą i tzw. Telekabinami na lodowiec Mer de Glace ( ok. 2000m. n.p.m. ) - wizyta w tzw. Pałacu Lodowym - ekspozycja wykuta w lodzie.Przejazd do Montreux - serca „Riviery Szwajcarskiej”.Odpoczynek w kurorcie.Przejazd do hotelu na nocleg.

Czwarty dzień :

przejazd do Berna - stolicy państwa.Spacer idyllicznymi uliczkami miasta , zwiedzanie katedry , wieży zegarowej , fosy z żywymi niedźwiedziami ( symbol miasta ) , domu Alberta Einsteina ( tu pracował nad teorią względności ).Przejazd do Lucerny - pięknego miasta położonego nad Jeziorem Czterech Kantonów.Spacer po starówce - zwiedzanie malowniczych starych mostów Kapell i Spreuer.Wjazd kolejką na szczyt Pilatus - najbardziej stroma ( 48%) kolej zębata na świecie.Powrót do hotelu na nocleg.

Piąty dzień :

przejazd do Zurichu - stolicy finansowej Szwajcarii.Spacer uliczkami starego miasta - zwiedzanie kościoła Fraumunster zdobionego przez Chagalla.Przejazd do Rapperswil - pięknie położonego miasteczka nad Jeziorem Zurychskim.Zwiedzanie XIII-wiecznego zamku , w którego części znajduje się ekspozycja na temat historii Polski.Przejazd do wodospadów na Renie - największy wodospad w Europie - atrakcje krajobrazowe.Wyjazd w drogę powrotną do Polski.

Szósty dzień :

powrót do Polski i zakończenie imprezy

Świadczenia :

1. 3 noclegi w hotelach dwugwiazdkowych , pokoje 2,3 - osobowe z łazienkami

2. wyżywienie : śniadania kontynentalne

    zwiedzanie z pilotem-przewodnikiem według załączonego programu

    przejazd komfortowym autokarem

    ubezpieczenie uczestników - NW + KL

Uwaga:

cena wycieczki nie obejmuje płatnych wstępów oraz ubezpieczenia bagażu.Zastrzegamy sobie prawo do zmiany kolejności zwiedzania a także , w przypadku okoliczności losowych rezygnacji z wybranych punktów programu.

Cena : 1320 zł

 Download this file (WARUNKI UCZESTNICTWA.pdf)  WARUNKI UCZESTNICTWA.pdf

Biuro Podróży Akm

Stanisław i Maciej Kasprzak Sp.J.
Plac Św. Sebastiana 28-30/1, Opole

NEWSLETTER