GRECJA 14 DNI

GRECJA

grecja2Dzień pierwszy : zbiórka uczestników i wyjazd z kraju

Dzień drugi : przyjazd do hotelu w okolicach Rimini.Odpoczynek.Kolacja.Nocleg.

Dzień trzeci : po śniadaniu przejazd doBrindisi. Zaokrętowanie na prom. Kolacja.Nocleg.

Dzień czwarty : po śniadaniu wyokrętowanie. Przejazd do Meteory - malowniczo położone centrum klasztorne wschodniego kościoła ortodoksyjnego ( „ wiszące klasztory w skalistym lesie „ ).Przejazd na nocleg w okolicach miejscowości Lamia.Kolacja.Nocleg.

Dzień piąty : po śniadaniu przejazd do Delf ( po drodze krótki pobyt w wąwozie Termopile - symbol bohaterstwa i patriotyzmu antycznej Grecji ).Zwiedzanie Delf - centrum kultu Apollina - liczne ruiny dawnych świątyń i skarbca , muzeum.Przejazd do Aten.Kolacja.Nocleg.

Dzień szósty : po śniadaniu zwiedzanie Aten : Akropol ze świątynią Ateny - Nike , Partenon , Teatr Dionizosa i in.Pobyt w malowniczym , historycznym porcie Pireus.Czas wolny.Kolacja.Nocleg.

Dzień siódmy : po śniadaniu zwiedzanie Muzeum Archeologicznego - jeden z największych i najważniejszych zbiorów sztuki starożytnej.Przejazd malowniczą trasą Attyki na przylądek Sunion słynący ze świątyni Posejdona i niezapomnianych widoków.Powrót do Aten.Kolacja.Nocleg.

Dzień ósmy : po śniadaniu przejazd przez Kanał Koryncki do antycznego Koryntu ze świątynią Apollina , Agorą , twierdzą Agrokoryntu.Przejazd do Myken ( grób Agamemnona i Brama Lwów ) i Epidauros ( teatr antyczny ) jako kolejne spotkanie z epoką starożytnej Grecji.Przejazd do miejscowości Nauplion nad zatoką

Agrolikos.Kolacja.Nocleg

Dzień dziewiąty : po śniadaniu przejazd do Mistry - XIIIw stolicy Peloponezu - zwiedzanie kompleksu średniowiecznego miasta bizantyjskiego.Przejazd w okolice Kiparissia. Odpoczynek nad morzem .Kolacja. Nocleg.

Dzień dziesiąty : po śniadaniu przejazd do Olimpii - Głównego sanktuarium Zeusa.Przejazd w okolice Killini.Odpoczynek nad morzem.Kolacja.Nocleg.

Dzień jedenasty : po śniadaniu przejazd do Patras - portowego miasta Peloponezu ( członka tzw. Związku Achajskiego ). Zwiedzanie.Czas wolny.Zaokrętowanie na prom.Kolacja.Nocleg.

Dzień dwunasty : po śniadaniu wyokrętowanie i przejazd w okolice Rimini.Kolacja.Nocleg.

Dzień trzynasty : po śniadaniu wyjazd w drogę powrotną do Polski

Dzień czternasty : przyjazd do Polski i zakończenie imprezy.

Świadczenia :

    9 noclegów w hotelach turystycznych , pokoje 2,3 osobowe z łazienkami

    2 noclegi na promie , kajuty 4 - osobowe wewnętrzne

    wyżywienie : śniadania i obiadokolacje

    przejazd promem na trasie Brindisi - Igumenitsa i Patras - Brindisi

    opieka pilota - przewodnika

    przejazd komfortowym autokarem

    ubezpieczenia uczestników od NW+KL

Cena do uzgodnienia

 

  Download this file (WARUNKI UCZESTNICTWA.pdf)  WARUNKI UCZESTNICTWA.pdf

Biuro Podróży Akm

Stanisław i Maciej Kasprzak Sp.J.
Plac Św. Sebastiana 28-30/1, Opole

NEWSLETTER